יפי שפירר - פסיכודרמה לחיים                                                              

קבוצת תמיכה

קבוצות תמיכה - למי כדאי למי כדאי להצטרף לפעילות במסגרת קבוצות תמיכה במרכז מעיין?

כל המעוניינים/ות להגיע להתפתחות וצמיחה אישית בדרך של התנסות חווייתית הכוללת שימוש בכלי ביטוי שאינם מילוליים.

במקום "לדבר על" אנו מציעים לכם "להתנסות ב...". להפסיק לדבר ולהתחיל לעשות, תוך עקיפת דרכי החשיבה המקובלות שלכם והיפתחות לאפשרויות חשיבה ופעולה חדשות.

כמו כן, תמיכה נפשית וטיפולית באמצעות קבוצות תמיכה, ניתנת במרכז מעיין לגברים, נשים, זוגות, הורים, ילדים ובני נוער אשר:

מצויים בנקודה של הרגשת תקיעות וחוסר שביעות רצון מחייהם הנוכחיים: תהיות בדבר משמעות החיים, דכדוך, חוסר התלהבות בחיים, שעמום, העדר תשוקה לחיים, תקיעות, תחושת חוסר סיפוק מתמדת, חוסר מימוש עצמי, בלבול, חרדה חברתית, היעדר מוטיבציה, תחושת שגרה משעממת, קושי בקבלת החלטות משמעותיות.

מתמודדים עם מצבי חיים מאתגרים כגון: גירושים, משבר גיל המעבר.

חווים תחושת קונפליקט פנימי או חיצוני: לחצים משפחתיים, חוסר ביטחון עצמי, דימוי עצמי נמוך, בדידות, תחושת כעס מתמדת, קשיים בתקשורת בין אישית, מצבי רוח משתנים, ביקורתיות ושיפוטיות, היעדר אסרטיביות, תחושות של חוסר ערך.

בצד רכישת כלי-עבודה מעשיים באמצעות הצטרפות למסגרת קבוצות תמיכה במרכז מעיין, מקבלים בנוסף המשתתפים/ות גם תמיכה נפשית שוטפת, הן מצד צוות מעיין והן מצד חברי/ות הקבוצה. תמיכה נפשית המקלה, בסופו של דבר, על התמודדותם עם אתגרי החיים.

קראו מידע נוסף אודות תמיכה נפשית שניתן לקבל במסגרת קבוצות תמיכה במעיין במאמר: מהי קבוצה טיפולית

קבוצות תמיכה - כלי עבודה קבוצות תמיכה ופעילויות קבוצתיות במרכז מעיין - כלי העבודה שלנו

בכל אחת מהפעילויות הקבוצתיות במרכז מעיין, כולל קבוצות תמיכה ובמסגרת קבוצות ,תמיכה - פסיכודרמה, נעשה שימוש בהתנסות החווייתית לצורך קבלת תמיכה נפשית והתפתחות אישית.

התנסות חווייתית המדגישה שימוש בכלי - עבודה שאינם מילוליים: עבודה עם סמלים, סיפורים, חפצים, דמויות, צבעים, מטאפורות. וכן, שימוש בכלים תרפויטיים מתחום יצירה והבעה: שיטת פסיכודרמה, ציור, דרמה יוצרת, תיאטרון קהילתי, קדרות וקרמיקה.

קבוצות תמיכה - חוויתית עכשיו תורי!
קבוצה טיפולית חווייתית בשיטת הפסיכודרמה, לנשים וגברים


אם אתם חשים שסוף סוף הגיע תורכם!
אם אתם מוכנים "לפנות מקום" עבורכם, אם אתם מבינים שכדאי לכם להשקיע בעצמכם, בכדי שיהיו לכם חיים טובים יותר, תרגישו טוב יותר, עם עצמכם ועם סביבתכם, תצאו מהתקיעות ותתחילו להגשים חלומות.

אנו מזמינים אתכם להתחיל במסע חייכם! ולהצטרף לקבוצה תהליכית בחסות "מעיין" מרכז יצירתי וטיפולי, המתמחה בהתמודדות יצירתית עם מצבי לחץ, קונפליקט ושינוי.

כל מחזור עבודה קבוצתי כולל 16 מפגשים (במהלך 4 חודשים).

לקבלת תוכנית פעילות "עכשיו תורי" קבוצת פסיכודרמה טיפולית חווייתית.
ייצירת קשר עם מנחת הקבוצה

קבוצות תמיכה - לנשים קבוצות תמיכה לנשים


קבוצות תמיכה בנושא - משמעות החיים מעבר לגיל המעבר

קבוצה זו מיועדת לנשים שמתקרבות לגיל המעבר או שהן כבר הגיעו אליו. מטרת הקבוצה היא לאפשר לנשים להתבונן בשלב בחיים מתוך נקודת מבט אחרת וחיובית . לחזק את הדימוי האישי הנשי גם אחרי שהפונקציות הגופניות משתנות, להתמודד יחד במשברים הנורמטיביים החלים על הנשים בתקופות אלו. במהלך הפעילות, תשולבנה הרצאות רפואיות מפי אנשי מקצוע המתמחים בתחום זה.

ליצירת קשר וקבלת מידע נוסף אודות קבוצות תמיכה לנשים


קבוצות תמיכה - למבוגרים קבוצות תמיכה למבוגרים

קבוצות תמיכה המיועדות למבוגרים משני המינים אשר עוברים או עברו שינויים בעורך החיים עקב טראומות פיזיות או נפשיות, מחלות או אובדנים, משברים משפחתיים ועוד. העבודה הקבוצתית נעשית באווירה נעימה אשר ממוקדת באיתור וחיזוק הכוחות הקיימים באדם , אשר יכולים לסייע לו להתגבר ולהתמודד עם המשבר.

ליצירת קשר וקבלת מידע נוסף אודות קבוצות תמיכה למבוגרים

קבוצות תמיכה - פוסט טראומה קבוצות תמיכה לאוכלוסיות עם פוסט טראומה

למרכז מעיין ניסיון רב במתן תמיכה נפשית ועבודה עם אוכלוסייה פוסט טראומטית.

הפרעת דחק פוסט טראומטית מתבטאת במגוון סימפטומים. סימפטומים דומיננטיים עשויים להיות:

חוויה מחדש של הטראומה -הכוונה שהטראומה משוחזרת שוב ושוב ובאופן פולשני חודרת לשגרת יומו של האדם החווה אותה מחדש. החוויה הפולשנית מובילה לשיבוש אופן התנהגותו, ולחידוש התגובה החרדתית לאירוע, כאילו הוא מתרחש שוב במציאות.
הימנעות - האדם המצוי בפוסט טראומה נמנע מכל מה שבהגיונו הפנימי ובזיכרונו, עשויים להתקשר לטראומה שחווה. לכן, הוא נמנע מלעשות דברים, להיחשף למקומות, לאכול מאכלים או לעשות כל פעולה אחרת המתקשרת אצלו לאירוע הטראומטי.
עוררות יתר - הסימפטום של עוררות יתר כולל התפרצויות בכי ללא סיבה ברורה, קושי להתרכז בפעולות שונות, פשוטות ככל שתהיינה, אכילה מופרזת או לחלופין, אובדן תיאבון חריף, לאורך זמן, תחושה כללית של חוסר שקט.

כשהסימפטומים הללו מתקיימים גם אחרי 6 חודשים ממועד התרחשות האירוע הטראומטי, יש בכך "תמרור אזהרה" לגבי האפשרות שהאדם חווה פוסט טראומה.

אנו מזמינים את המשתייכים לאוכלוסייה זו החשים צורך בקבלת תמיכה, עידוד וליווי להצטרף לאחת מקבוצות התמיכה שלנו.

כמו כן, ביכולתנו לבנות פעילויות קבוצתיות ייעודיות עבור האוכלוסיות הללו, בהתאמה אישית, על-פי הצרכים והרצונות הספציפיים שיוגדרו.
דוגמאות לנושאי קבוצות תמיכה ייעודיות המוצעות על-ידנו:

אוכלוסיית היעד: חולי לב, לאחר שיקום פיזיולוגי אשר , אשר מעוניינים לשפר את איכות החיים שלהם גם בערוצים הרגשיים ונפשיים.

מטרות הפעילות

רבים מבין הלוקים בליבם, גוררים לאחר השיקום הפיזיולוגי, צלקות רגשיות ונפשיות לתקופות ארוכות. ברור לכולנו שהשילוב בין השיקום הפיזי לשיקום הנפשי הוא המפתח להצלחה וחזרה לתפקוד . לכן, מטרת הפעילות המוצעת על-ידינו היא להוות מסגרת קבוצתית שיקומית רגשית/נפשית עבור אותה אוכלוסיה.

קבוצות תמיכה - הערות קבוצות תמיכה, קבוצות פסיכודרמה, פעילויות קבוצתיות במעיין - הערות חשובות

א. לכל אחת מהפעילויות הקבוצתיות שלנו נדרשת הרשמה מראש, עד שבוע ימים לפני המועד בו אמורה להתקיים הפעילות. וזאת, בכדי לאפשר זמן התארגנות מספק לכל הנוגעים בדבר, וגם בשל העובדה שמספר המשתתפים בכל פעילות מוגבל וכי עצם פתיחת הפעילות מותנה במספר המשתתפים.

ב. קיום פעילות קבוצתית מותנית במספר הנרשמים מראש אליה.

ג. בכדי ליצור מרחב בטוח, נעים ומוגן עבור המשתתפים/ות, הגדרנו עבור כל אחת מהפעילויות הקבוצתיות שלנו, מספר מינימום ומקסימום של משתתפים/ות.
מינימום משתתפים/ות בפעילות קבוצתית : 6 .
מקסימום משתתפים/ות בפעילות קבוצתית : 12 .

צרו קשר והתחילו במסע חייכם!
אשת קשר: יפי שפירר
נייד יפי:052-3374650
דוא"ל יפי: iafi.shpirer@gmail.com

קבוצות תמיכה - התמודדות עם לחץ

חוק זכויות יוצרים חל על כל החומרים המקוריים והמתורגמים המופיעים באתר זה.
כל הזכויות שמורות © ליפי שפירר - פסיכודרמה לחיים
לייבסיטי - בניית אתרים