יפי שפירר - פסיכודרמה לחיים                                                              

שונות - שאלות נפוצות

♦ שאלה: אם התחלתי בתוכנית טיפול קבוצתית וגיליתי שזה לא מתאים לי?
תשובה: באופן עקרוני, כחלק מהשירות הטוב שאנו במרכז מעיין שואפים לתת ללקוחותינו, אנו מבצעים תהליך של מעקב ובקרה, בכדי לבחון את שביעות רצון הפונה ולוודא שהפתרון המקצועי שניתן לו אכן עונה על צרכיו ורצונותיו. בהתאם עשויים להיות מוצעים ללקוח/ה פתרונות מקצועיים חלופיים במסגרת מרכז מעיין ואף מחוצה לו.

יחד עם זאת, כדאי גם לדעת שתהליך התגבשותה של קבוצות תמיכה טיפוליות הינו ממושך ודורש השקעת מאמצים מצד כלל חברי הקבוצה ולטובתם. לכן, הצטרפות למסגרת של קבוצות תמיכה טיפוליות מצריכה התחייבות לטווח ארוך שמשמעותה נכונות להגיע לכל מפגשי הקבוצה לאורך זמן.

♦ שאלה: מהי הכוונה ב"התמודדות יצירתית עם מצבי לחץ, קונפליקט ושינוי"?
תשובה: ההיבט היצירתי בעבודה הטיפולית המוצעת ע"י מרכז מעיין מתבטא בכמה אופנים, גם במישור של צורת העבודה במרכז מעיין וגם במישור של מהות הכלים הטיפוליים שאנו מבקשים להקנות למשתתפים/ות בפעילויות השונות שלנו:
  • העובדה שאיננו פועלים באופן "סטנדרטי", אלא מציעים פתרונות מקצועיים בהתאמה לצרכים ולרצונות האישיים של הפונה.
  • גם בתוך הפעילויות עצמן, מושם דגש על הקצב האישי והיכולות הספציפיות של כל אחד ואחת מן המשתתפים/ות, והתקדמותם נמדדת ביחס לעצמם/ן בלבד ולאור המטרות האישיות והייחודיות שהגדירו לעצמם/ן.
  • כלי העבודה הייחודיים בהם נעשה שימוש - במוקד העשייה המקצועית של מרכז מעיין עומדת ההתנסות החווייתית המדגישה שימוש בכלי ביטוי מגוונים שאינם מילוליים: לדוג', עבודה עם סמלים, סיפורים, חפצים, דמויות, צבעים, מטאפורות. וכן, שימוש בכלים תרפויטיים מתחום יצירה והבעה: שיטת פסיכודרמה, ציור, דרמה יוצרת, תיאטרון קהילתי, קדרות וקרמיקה.
  • העבודה הטיפולית התהליכית, בהקשר לשימוש בכלי העבודה הייחודיים שצוינו לפני כן, "פותחת את החשיבה" ומקנה לאדם את היכולת לבחון נקודות מבט שונות משלו, לגלות אמפטיה רבה יותר גם לעמדות אחרות ובהמשך, הוא מסוגל גם לחשוב על אופני פעולה, תגובה והתנהגות חדשים ונוספים כחלופות לאופני התגובה השגרתיים ודפוסי החשיבה המקובעים, שעימם, אולי, הגיע למרכז.
  • יצירת חיבורים מקצועיים ושיתופי פעולה מקוריים – אנו פועלים במישור זה ועדכונים יינתנו בהמשך השנה.
בסופו של דבר, השאיפה היא שהמשתתפים/ות בפעילויות השונות שלנו יקבלו כלים מעשיים להתמודדות יצירתית שלהם! עם אתגרי החיים השונים, בדגש על מצבי לחץ, קונפליקט ושינוי.


קבוצות תמיכה - התמודדות עם לחץ

חוק זכויות יוצרים חל על כל החומרים המקוריים והמתורגמים המופיעים באתר זה.
כל הזכויות שמורות © ליפי שפירר - פסיכודרמה לחיים
לייבסיטי - בניית אתרים